win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 12 από σύνολο 12

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #8
    Μηχανικός Δομικών Έργων Τ.Ε.
    Το μέλος kostaspde δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    29.12.2009
    Περιοχή
    Hertfordshire, UK
    Αναρτ.
    16
    Εύσημα

    έδωσε
    1
    έλαβε
    0
    Αρχεία

    Λήψεις
    33
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Σε κλίμακα 1-8, αυτοί αν μπορούσαν θα μας έβαζαν στο 4, και τους εαυτούς τους στο 9. Είμαι σίγουρος ότι σκέφτονται να καθιερώσουν σε κάποια φάση απονομή βραβείου επιστημονικού επιτεύγματος, τιμητικό τίτλο (όπως έχουν και οι Άγγλοι το sir) για την προσφορά στην κοινωνία και την ανθρωπότητα γενικότερα, σε όποιον τελειώνει τμήμα ή σχολή Πολυτεχνείου, έτσι για να ευλογούν τα γένια τους και να βαυκαλίζονται. Ρε δε πάνε να μοιράζουνε και διδακτορικά μαζί; Το δίπλωμα θα είναι δυο σε ένα, σαν τα προϊόντα στα super market "και σαμπουάν και κοντισιονερ". Γελοία πράγματα. Μετά λένε εμάς επικίνδυνους. Παίζουν με τα όνειρα των παιδιών που είναι ή προέρχονται απο ΤΕΙ, τώρα θέλουν να παίξουν και άλλα παιχνίδια στα όνειρα των παιδιών των Πολυτεχνείων.

    Μας λένε ότι πήραν αέρα τα μυαλά μας και ζητάμε επαγγελματικά δικαιώματα, αλλά εγώ βλέπω τι πληση εγκεφάλου κάνουν στα παιδιά που μπαίνουν στα Πολυτεχνεία και πώς τους φουσκώνουν τα μυαλά. Βλέπω ακόμη και τους πιο μετριόφρονες προ-Πολυτεχνείου να μεταλλάσσονται σε υπερόπτες και αλαζόνες. Μπροστά στο εύρος και το βάθος της επιστήμης νοιώθω δέος και καταλαβαίνω ότι ακόμη και όταν με το καλό τελειώσω τη σχολή θα είμαι ένα μόριο νερού μπροστά στον ωκεανό τον επιτευγμάτων άλλων επιστημόνων, την ίδια ώρα που ακούω μερικούς γνωστούς μου που είναι στο Πολυτεχνείο στο 2ο έτος μόλις, να αποκαλούν "συναδέρφους" ανθρώπους με 30 χρόνια εμπειρία στο χώρο. Στο μυαλό τους νομίζουν ότι είναι συνάδερφοι με τους Νεύτωνα, Cauchy, Βenrouli, Τ
    esla (κ.α) και ότι τελειώνοντας τη σχολή θα συγκαταλέγονται στο πάνθεο των επιστημόνων. Και ξαναλέω, κατηγορούν εμάς ότι πήραν τα μυαλά μας αέρα.... Ποιός είναι τελικά ο επικίνδυνος δε ξέρω.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη gvarth : 03.02.2010 στις 20:35 Αιτία: Παρακαλώ να δημιουργείτε παραγράφους ώστε ο γραπτός σας λόγος να διαβάζεται ευκολότερα. Ευχαριστώ.

Παρόμοια θέματα

  1. Σεμινάριο: DevelopingU: 220+ Σεμινάρια Επαγγελματικών Δεξιοτήτων στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο
    Από το μέλος Mediterranean College στη θεματική κατηγορία Επιμόρφωση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 31.01.2019, 20:44
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 28.08.2013, 09:43
  3. Επαναπροσδιορισμός επαγγελματικών δικαιωμάτων και ανακατανομή των ελαχίστων αμοιβών
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Επαγγελματικά δικαιώματα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.01.2010, 15:33

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •